wtorek, 22 września 2015

Komu pomagamy realizując program Rekonwersja?

Jakiś czas temu do zestawu naszych szkoleń i usług dołączyliśmy również program rekonwersja byłych żołnierzy wojska polskiego. Najpierw kilka słów o tym, co to jest i dlaczego uważamy, że jest to tak ważne. Sytuacja niektórych wojskowych odchodzących na emeryturę (po 10-15 latach służby) jest dramatyczna – brakuje dla nich zatrudnienia, ciężko jest im dostosować się do życia w społeczeństwie poza jednostką wojskową, w której żyli przez ostatnie lata prawie bez przerwy.

Komu pomagamy dzięki rekonwersji?


Program rekonwersji jeststworzony po to, by umożliwić im znalezienie pracy w nowym, atrakcyjnym zawodzie, dając jednocześnie możliwość zrobienia szkoleń za darmo (np. koszty kursu na żurawie, kursu na wózki widłowe). Dzięki takiej szansy wielu znajduje pracę w nowym zawodzie. Komu pomaga Centrum Szkoleń w Łodzi, ul. Praska 5/7 wprowadzając rekonwersję?

  1. Byłym żołnierzom wojska polskiego – to podstawowa grupa, do której skierowane są kursy z obsługi urządzeń transportu bliskiego. To dla nich organizowane są tego rodzaju programy – i całe szczęście, że tak jest, bo byli zawodowi wojskowi to bardzo specyficzna grupa w potrzebie.
  1. Rodzinom byłych wojskowych – nie można nie wspomnieć, że pomagając byłym wojskowym pomagamy również ich rodzinom, ponieważ dajemy szansę na przywrócenie ich najbliższych do codziennego życia w społeczeństwie. To znaczy naprawdę wiele.
  2. Pracodawcom szukającym operatorów wózków widłowych – na rynku polskim i zagranicznym wciąż poszukuje się pracowników z uprawnieniami w zakresie wózków. Rekonwersja umożliwia ukończenie kursów kolejnej grupie docelowej – i to za darmo.
  3. Samemu wojsku polskiemu – problem byłych zawodowych żołnierzy to również problem wojska polskiego – organizując kursy w Centrum Szkoleń wyciągamy dłoń w kierunku instytucji wojska w naszym kraju.

Jak więc widać kursy na urządzenia w ramach rekonwersji dają wiele możliwości i Centrum Szkoleń pomaga w ten sposób wielu osobom w problem zaangażowanym pośrednio lub bezpośrednio.

1 komentarz:

  1. Rekonwersja to bardzo dobry pomysł i bardzo się cieszę, że go wspieracie - czytam wasz blog regularnie i lubię coraz bardziej. ;)

    OdpowiedzUsuń